BNPP

In de Waagschaal

Ondertitel:
1 mei 1954 (9, nr. 31): hervormd weekblad voor Nederland
17 juli 1954 (9, nr. 42): -
14 jan. 1995 (24NS, nr. 1): tijdschrift voor theologie, cultuur en politiek
voortzetting van het in 1945 door K.H. Miskotte opgerichte gelijknamige blad
Categorie:
III/opinie
Verschenen:
6 okt. 1945-26 sep. 1970 (1, nr. 1-25, nr. 26) en 4 mrt. 1972-heden=18 jan. 1997 (1NS, nr. 1-26NS, nr. 1)
Eigenaar:
-
Uitgever:
7 okt. 1949 (5, nr. 1): In de Waagschaal, Amsterdam
20 aug. 1955 (10, nr. 45): Drukkerij-Uitgeverij Amaco, Amsterdam
4 mrt. 1972 (1NS, nr. 1): -
Drukker:
2 juli 1948 (3, nr. 40): Drukkerij Amaco, Amsterdam
4 mrt. 1972 (1NS, nr. 1): Drukkerij Kerckebosch, Zeist
Plaats van Uitgave:
20 aug. 1955 (10, nr. 45): Amsterdam
4 mrt. 1972 (1NS, nr. 1): Utrecht
Frequentie:
1 x p/w
9 jan. 1960 (15, nr. 13): 1 x p/2w
21 mrt. 1987 (16NS, nr. 2): 21 x p/j
12 juni 1993 (22NS, nr. 70: 17 x p/j
Omvang:
IV
1948 (4): V
1949 (5): IV
2 okt. 1953 (9, dl 1): III
1 mei 1954 (9, dl 2): IV
1954 (10): VI 1961 (17): V
1962 (18): VI
1964 (20): V
1967 (23): VI
1972 (1NS): VI
Formaat:
D
1 mei 1954 (9, nr. 31): B
Oplage:
25 sep. 1953 (8, nr. 49): ± 5.000
Prijzen:
10,00 p/j, 10,50 p/j, losse nummers 0,25
27 okt. 1950 (6, nr. 4): studenten 6,00 p/j
1 mei 1954 (9, nr. 31): 10,00 p/j, losse nummers 0,30
4 okt. 1958 (14, nr. 1): 13,00 p/j, losse nummers 0, 35, studenten 8,00 p/j
19 sept. 1964 (19, nr. 26): 15,00 p/j, losse nummers 0, 65, studenten 10,00 p/j
13 sep. 1969 (24, nr. 25): 20,00 p/j, losse nummers 1,00, studenten 15,00 p/j, buitenlandse abonnees 25,00 p/j
22 mrt. 1975 (4NS, nr. 2): 35,00 p/j, losse nummers 1,80, steunabonnementen 45,00 p/j, indien gewenst 25,00 p/j
7 mrt. 1980 (9NS, nr. 1): 40,00 p/j, steunabonnement 50,00 p/j, indien gewenst 30,00 p/j, losse nummers 1,80
15 feb. 1986 (14NS, nr. 20): 55,00 p/j, steunabonnement 65,00 p/j, indien gewenst 35,00 p/j, losse nummers 3,50
9 mrt. 1991 (20NS, nr. 2): 65,00 p/j, steunabonnement 75,00 p/j, indien gewenst 40,00 p/j, losse nummers 4,00
14 jan. 1995 (24NS, nr. 1): 70,00 p/j, steunabonnement 80,00 p/j, indien gewenst 45,00 p/j, losse nummers 5,00
Foto's:
incidenteel
Tekeningen:
ja
Redactie:
K.H. Miskotte (hoofdredacteur): 6 okt. 1945-26 sep. 1970 (1, nr. 1-25, nr. 26)
K.H. Kroon: 6 okt. 1945-28 sep. 1951 (1, nr. 1-6, nr. 50)
D. Tromp: 6 okt. 1945-30 jan. 1948 (1, nr. 1-3, nr. 18)
J. Winkler (secretaris): 6 okt. 1945-26 sep. 1947 (1, nr. 1-2, nr. 52)
J. Winkler: 3 okt. 1947-12 mrt. 1954 (2, nr. 53-9, nr. 24)
G.H. Slotemaker de Bruïne: 6 okt. 1945-26 sep. 1947 (1, nr. 1-2, nr. 52) en 7 okt. 1949-29 sep. 1950 (5, nr. 1-5, nr. 50)
G.H. Slotemaker de Bruïne (secretaris): 3 okt. 1947-26 mrt. 1948 (2, nr. 53- 3, nr. 26)
H. Berkhof: 3 okt. 1947-26 sep. 1970 (3, nr. 1-25, nr. 26)
F.J. Pop: 3 okt. 1947-19 nov. 1955 (3, nr. 1-11, nr. 8)
J.M. van Veen: 3 okt. 1947-28 sep. 1951 (3, nr. 1-6, nr. 50)
R. Bijlsma (secretaris): 2 apr. 1948-1 juli 1949 (3, nr. 27-4, nr. 40) en 29 juni 1951-30 juli 1955 (6, nr. 39-10, nr. 44)
R. Bijlsma: 8 juli 1949-22 juni 1951 (4, nr. 41-6, nr. 39)
J.J. Buskes jr. (secretaris): 8 juli 1949-28 apr. 1950 (4, nr. 41-5, nr. 30)
J.J. Buskes jr.: 6 okt. 1945-1 juli 1949 (1, nr. 1-4, nr. 40) en 5 mei 1950-26 sep. 1970 (5, nr. 31-25, nr. 26)
J. van der Wiel (secretaris): 5 mei 1950-22 juni 1951 (5, nr. 31-6, nr. 38) en 20 aug. 1955-1 okt. 1955 (10, nr. 47-11, nr. 1)
J. van der Wiel: 29 juni 1951-13 aug. 1955 (6, nr. 39-10, nr. 46) en 8 okt. 1955-26 sept. 1970 (11, nr. 2-25, nr. 26)
A.J. Bronkhorst: 6 okt. 1950-26 juni 1970 (6, nr. 1-25, nr. 26)
H.M. van Randwijk: 6 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 30)
P.J. Roscam Abbing: 6 okt. 1950-19 nov. 1955 (6, nr. 1-11, nr. 8)
L. de Geer: 1 mei 1954-26 sep. 1970 (9, nr. 31-25, nr. 26)
J. de Graaf: 1 mei 1954-26 sep. 1970 (9, nr. 31-25, nr. 26)
F.R.A. Henkels: 1 mei 1954-22 sep. 1956 (9, nr. 31-11, nr. 50) en 2 feb. 1957-9 mrt. 1957 (12, nr. 19-12, nr. 24)
R. Boon (secretaris): 8 okt. 1955-9 mrt. 1957 (11, nr. 2-12, nr. 24)
W. Barnard: 26 nov. 1955-15 okt. 1960 (11, nr. 9-16, nr. 2)
W.F. Golterman: 26 nov. 1955-10 juni 1961 (11, nr. 9-16, nr. 19)
C.W. Mönnich: 26 nov. 1955-26 sep. 1970 (11, nr. 9- 25, nr. 26)
G.H. ter Schegget (secretaris): 16 mrt. 1957-18 okt. 1958 (12, nr. 25-14, nr. 3)
B.A. Veenemans (secretaris): 25 okt. 1958-16 nov. 1963 (14, nr. 4-19, nr. 4)
J.M. Hasselaar: 5 okt. 1963-26 sep. 1970 (19, nr. 1-25, nr. 26)
A.A. Spijkerboer (secretaris): 30 nov. 1963-26 sep. 1970 (19, nr. 5-25, nr. 26)
J.W. Falkenburg: 16 okt. 1965-26 sep. 1970 (21, nr. 2-25, nr. 26) en 4 mrt. 1972-30sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
J.P. Jacobszoon: 11 dec. 1965-26 sep. 1970 (21, nr. 6-25, nr. 26)
G.H. ter Schegget: 16 okt. 1965-26 sep. 1970 (21, nr. 2-25, nr. 26)
M.G.L. den Boer: 14 okt. 1967-26 sep. 1970 (23, nr. 1-25, nr. 26)
H.J. Diekerhof: 14 okt. 1967-20 jan. 1968 (23, nr. 1-23, nr. 8)
J.M. Hasselaar: 4 mrt. 1972-18 mrt. 1989 (1NS, nr. 1-18NS, nr. 2)
J.M. Hasselaar (hoofdredacteur): 4 mrt. 1972-23 feb. 1974 (1NS, nr. 1-2NS, nr. 23)
H. Berkhof: 4 mrt. 1972-1 juli 1972 (1NS, nr. 1-1NS, nr. 9)
M.G.L. den Boer: 4 mrt. 1972-17 sep. 1988 (1NS, nr. 1-17NS, nr. 10)
R.G.H. Boiten: 4 mrt. 1972-30 sep. 1972 (1NS, nr. 1-1NS, nr. 13)
J.A.H.J.S. Bruins Slot: 4 mrt. 1972-1 apr. 1972 (1NS, nr. 1-1NS, nr. 3)
T. Fransen: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
B.P.M. Hemelsoet: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
J. Jeltema: 4 mrt. 1972-7 sep. 1974 (1NS, nr. 1-3NS, nr. 11)
L.A. Kopmels: 4 mrt. 1972-20 mrt. 1982 (1NS, nr. 1-11NS, nr. 2)
H.W. de Knijff: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
A.A. Spijkerboer: 4 mrt. 1972-2 juni 1973 (1NS, nr. 1-2NS, nr. 7)
H.G. van der Waals: 4 mrt. 1972-9 mrt. 1974 (1NS, nr. 1-3NS, nr. 1)
J. van der Wiel: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
J.R. Zijlstra: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
H. Kohlbrugge: 10 juni 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 8-7NS, nr. 13)
F.J. Brinkman (redactiesecretaris): 4 mrt. 1972-30 sep. 1972 (1NS, nr. 1-1NS, nr. 13)
L. Kisjes (redactiesecretaris): 4 mrt. 1972-23 juni 1973 (1NS, nr. 1-2NS, nr. 8)
F.J. Brinkman: 7 okt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 14-7NS, nr. 13)
H.E.G. Reefhuis (redactiesecretaris): 14 okt. 1972-23 juni 1973 (1NS, nr. 14-2NS, nr. 8)
P. Hijmans: 14 okt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 14-7NS, nr. 13)
in de periode 25 nov. 1972-27 jan. 1973 (1, nr. 17-1, nr. 21) worden geen namen van redactieleden vermeld
K.E.H. Oppenheimer: 10 feb. 1973-30 okt. 1982 (1NS, nr. 22-11NS, nr. 16)
H.J. Achterhuis: 27 okt. 1973-8 dec. 1973 (2NS, nr. 15-2NS, mr. 18)
Y. de Vries-Buijs (secretaris): 31 aug. 1973-25 okt. 1975 (2NS, nr. 11-4NS, nr. 15)
L. Kisjes: 30 juni 1973-30 sep. 1978 (2NS, nr. 9-7NS, nr. 13)
H.E.G. Reefhuis: 30 juni 1973-7 sep. 1974 (2NS, nr. 9-3NS, nr. 11)
M.A. Vrijlandt: 9 feb. 1974-18 jan. 1997 (2NS, nr. 22-26NS, nr. 1)
H.G. Stavenga-van der Waals: 23 mrt. 1974-7 sep. 1974 (3NS, nr. 2-3NS, nr. 11)
J.W. Douwes-Gijsbers (secretaris): 8 nov. 1975-21 feb. 1976 (4NS, nr. 16-4NS, nr. 23)
E.H. Slob-van der Spiegel (secretaris): 6 mrt. 1976-28 sep. 1985 (5, nr. 1-14, nr. 11)
F.O. van Gennep: 14 okt. 1978-13 jan. 1990 (7NS, nr. 14-18NS, nr. 19)
J. Verheul: 14 okt. 1978-18 jan. 1997 (7NS, nr. 14-26NS, nr. 1)
A.W. Vlieger: 14 okt. 1978-7 mrt. 1987 (7NS, nr. 14-16NS, nr. 1)
A.A. Spijkerboer: 6 mei 1981-3 juli 1982 (10NS, nr. 6-11NS, nr. 9) en 18 jan. 1992-18 jan. 1997 (20NS, nr. 19- 26NS, nr. 1);
J. Muis: 3 apr. 1982-23 feb. 1991 (11NS, nr. 3-20NS, nr. 1)
J. Ruys (ook J.G. Ruis): 3 mrt. 1984-14 dec. 1991 (13NS, nr. 1-20NS, nr. 18)
G.G. de Kruijf (voorzitter): 26 mei 1984-12 jan. 1985 (13NS, nr. 7-13NS, nr. 20)
G.G. de Kruijf: 19 jan. 1985-18 jan. 1997 (13NS, nr. 21-26NS, nr. 1)
L.A. Kopmels (voorzitter): 2 feb. 1985-13 sep. 1988 (13NS, nr. 21-17NS, nr. 10)
L.W. van Reyendam-Beek: 18 mei 1985-15 apr. 1989 (14NS, nr. 6-18NS, nr. 4)
H.P. de Roest (secretaris): 12 okt. 1985-8 okt. 1988 (14NS, nr. 12-17NS, nr. 12)
A.J. van Dijk: 9 nov. 1985-18 jan. 1997 (14NS, nr. 14-26NS, nr. 1)
E.H. Slob-van der Spiegel: 21 dec. 1985-21 mrt. 1992 (14NS, nr. 16-21NS, nr. 3)
M.G.L. den Boer (voorzitter redactie): 24 sep. 1988-18 jan. 1997 (17NS, nr. 11-26NS, nr. 1)
L.A. Kopmels: 24 sep. 1988-30 jan. 1993 (17NS, nr. 11-11NS, nr. 21)
I.C. Visser-Schroot: 24 sep. 1988-18 jan. 1997 (17NS, nr. 11- 26NS, nr. 1)
E.J. de Wijer (secretaris): 22 okt. 1988-16 jan. 1993 (17NS, nr. 13-21NS, nr. 17)
H.P. de Roest: 7 jan. 1989-18 jan. 1997 (17NS, nr. 18-26NS, nr. 1)
L.A. Kopmels (secretaris): 6 feb. 1993-18 jan. 1997 (22NS, nr. 1-26NS, nr. 1)
E.J. de Wijer: 23 jan. 1993-18 jan. 1997 (21NS, nr. 18-26NS, nr. 1)
C. v.d. Kooi: 29 mei 1989 -18 jan. 1997 (18NS, nr. 6-26NS, nr. 1)
J.P. van Santen: 25 nov. 1989-18 jan. 1997 (18NS, nr. 16-26NS, nr. 1)
W.M. de Boer: 12 juni 1993-2 sep. 1995 (22NS, nr. 7-24NS, nr. 12)
G.J. Smit: 18 dec. 1993-18 jan. 1997 (22NS, nr. 16-26NS, nr. 1)
M. den Dulk: 23 sep. 1995-18 jan. 1997 (24NS, nr. 13-26NS, nr. 1)
Medewerkers:
E. van Bruggen: 6 okt. 1950-23 spr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 31)
W.F. Dankbaar: 6 okt. 1950-23 apr. 1954 ( 6, nr. 1-9, nr. 31)
T. Dokter: 6 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 31)
J. de Graaf: 6 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 31)
I.de Jong: 2 feb. 1951-23 apr. 1954 (6, nr. 18-9, nr. 31)
G.A. van Klinkenberg: 6 okt. 1950-15 jan. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 16)
K.H. Kroon: 6 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 31)
F. Kuiper: 27 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 4-9, nr. 31)
J.A. van Nie: 6 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 31)
J. de Rek: 6 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 31)
G.H. Slotemaker de Bruïne: 6 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 31)
H.C. Touw: 6 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 31)
J.M. van Veen: 6 okt. 1950- 23 apr. 1954 (6, nr. 1-9, nr. 31)
J.D.P. Warners: 27 okt. 1950-23 apr. 1954 (6, nr. 4-9, nr. 31)
J.T. Bakker: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
W. Barnard: 4 mrt. 1972-12 jan. 1985 (1NS, nr. 1-13NS, nr. 20)
E.J. Beker: 4 mrt. 1972-18 jan. 1997 (1NS, nr. 1-26NS, nr. 1)
G.P. Beneder: 4 mrt. 1972-7 mrt. 1981 (1NS, nr. 1-10NS, nr. 1)
A.P.M. Boland: 4 mrt. 1972-15 sep. 1973 (1NS, nr. 1-2NS, nr. 12)
F.H. Breukelman: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1, nr. 1-7, nr. 13)
J.J. Buskes: 4 mrt. 1972-7 mrt. 1980 (1NS, nr. 1-9NS, nr. 1)
G.A. de Groot: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
A.Hennephof: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
P. Hijmans: 4 mrt. 1972-10 mrt. 1973 (1NS, nr. 1-2NS, nr. 1)
J.J. Jansen: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
H. Kohlbrugge: 4 mrt. 1972-27 jan. 1973 (1NS, nr. 1-1NS, nr. 21)
A.J. Jelsma: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
A.E. Loen: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
J. van Malde: 4 mrt. 1972-21 mrt. 1992 (1NS, nr. 1-21NS, nr. 3)
J. Mirejovsky: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
K.H. Miskotte: 4 mrt. 1972-21 aug. 1976 (1NS, nr. 1-5NS, nr. 11)
H.H. Miskotte: 4 mrt. 1972-8 dec. 1973 (1NS, nr. 1-2NS, nr. 18)
Th. S. Naastepad: 4 mrt. 1972-30 sep. 1978 (1NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
K.E.H. Oppenheimer: 4 mrt. 1972-27 jan. 1973 (1NS, nr. 1-1NS, nr. 21)
Mgr. Ramselaar: 4 mrt. 1972-10 jan. 1981 (1NS, nr. 1-9NS, nr. 20)
G.H. ter Schegget: 4 mrt. 1972 -13 jan. 1973 (1NS, nr. 1-1NS, nr. 20)
E.L. Smelik: 4 mrt. 1972-23 feb. 1985 (1NS, nr. 1-13NS, nr. 22)
J. van der Werf: 4 mrt. 1972-29 sep. 1979 (1NS, nr. 1-8NS, nr. 13)
van 18 mrt. 1972 tot 13 jan. 1973 (1NS, nr. 2-1NS, nr. 20) worden de namen van de medewerkers niet vermeld
K. Blei: 5 mei 1973-18 jan. 1997 (2NS, nr. 5-26NS, nr. 1)
H.J. Achterhuis: 22 dec. 1973-21 feb. 1976 (2NS, nr. 19-4NS, nr. 23)
H.H. Miskotte: 4 mei 1974-18 jan. 1997 (3NS, nr. 5-26NS, nr. 1)
A. den Besten: 8 mrt. 1975-18 jan. 1997 (4NS, nr. 1-26NS, nr. 1)
H.P. van der Horst: 8 mrt. 1975-30 sep. 1978 (4NS, nr. 1-7NS, nr. 13)
A.A. Spijkerboer: 13 sep. 1975- 2 mei 1981 (4NS, nr. 12-10NS, nr. 5)
R. Boon: 6 mrt. 1976-18 jan. 1997 (5NS, nr. 1-26NS, nr. 1)
F.J. Brinkman: 14 okt. 1978-16 juni 1990 (7NS, nr. 14-19NS, nr. 9)
J.W. Falkenburg: 14 okt. 1978-12 okt. 1985 (7NS, nr. 14-14NS, nr. 12)
P. Hijmans: 14 okt. 1978-18 jan. 1997 (7NS, nr. 14-26NS, nr. 1)
H.W. de Knijff: 14 okt. 1978-18 jan. 1997 (7NS, nr. 14-26NS, nr. 1)
H. Kohlbrugge: 14 okt. 1978-29 apr. 1989 (7NS, nr. 14-18NS, nr. 5)
J. van der Wiel: 14 okt. 1978-18 jan. 1997 (7NS, nr. 14-26NS, nr. 1)
L.A. Kopmels: 1 mei 1982-12 jan. 1985 (11NS, nr. 5-13NS, nr. 20)
K.E.H. Oppenheimer: 19 feb. 1983-10 mei 1986 (11NS, nr. 23- 15NS, nr. 16)
A.J. van Dijk: 4 mei 1985-23 nov. 1985 (14NS, nr. 5-14NS, nr. 15)
Th. de Boer: 26 okt. 1985-18 jan. 1997 (14NS, nr. 13-26NS, nr. 1)
G.H. ter Schegget: 21 dec. 1985- 18 jan. 1997 (14NS, nr. 16-26NS, nr. 1)
N. van Oosterzee: 9 nov. 1985-18 jan. 1997 (14NS, nr. 14-26NS, nr. 1)
A.W. Vlieger: 21 mrt. 1987-21 sep. 1991 (16NS, nr. 2-20NS, nr. 12)
J.M. Hasselaar: 1 apr. 1989-16 jan. 1993 (18NS, nr. 3-21NS, nr. 17)
L.W. van Reyendam- Beek: 29 apr. 1989-18 jan. 1997 (18NS, nr. 5-26NS, nr. 1)
J.P. van Santen: 25 nov. 1989-13 jan. 1990 (18NS, nr. 16-18NS, nr. 19)
J. Muis: 9 mrt. 1991-1 juni 1991 (20NS, nr. 2-20NS, nr. 8)
W.M. de Boer: 23 sep. 1995-18 jan. 1997 (24NS, nr. 13-26NS, nr. 1)
in de periode 18 mrt. 1972 t/m 13 jan. 1973 (1NS, nr. 2-1NS, nr. 20) worden de namen van medewerkers niet vermeld
Speciale nummers:
-
Bibliografische gegevens:
vv Woord en Geest niet verschenen in de periode 3 okt. 1970-26 feb. 1972
bij herverschijnen op 4 mrt. 1972 wordt gestart met een nieuwe jaargangnummering, in deze bibliografie aangeduid met 1NS, 2NS, etc.
Autopsie:
RUU: 6 okt. 1945-18 jan. 1997 (1, nr. 1-26NS, nr. 1)
KUB: 7 okt. 1949-21 sep. 1957 (5, nr. 1-12, nr. 50)
Achtergrond:
-
Literatuur:
-
Vindplaats:
-