BNPP

Pharetra

Ondertitel:
maandblad voor Studenten aan de Vrije Universiteit
15 okt. 1947 (3, nr. 1): Studentenblad voor de Civitas Academica aan de Vrije Universiteit
7 dec. 1960 (16, nr. 2): Studentenblad aan de Vrije Universiteit
13 okt. 1961 (17, nr. 2): Studentenblad aan de Vrije Universiteit te Amsterdam
10 mei 1970 (25, nr. 8): Blad van Studenten aan de Vrije Universiteit
10 juli 1970 (25, nr. 10): Studentenblad aan de Vrije Universiteit
aug. 1972 (28, nr. 1): Studentenblad aan de Vrije Universiteit te Amsterdam
27 aug. 1973 (29, introductienummer): Studentenblad aan de Vrije Universiteit
Categorie:
II/studentenblad
Verschenen:
1946-feb. 1982 (1, nr. 1-37, nr. 4)
Eigenaar:
Uitgever:
27 aug. 1973 (29, introductienummer): Uitgave van de Studentenraad VU
Drukker:
26 okt. 1961 (17, nr. 3): Drukkerij Wed. G. van Soest NV, Amsterdam
28 juni 1962 (17, nr. 16): – 
27 mei 1967 (22, nr. 10): S.J.P. Bakker NV, Amsterdam
6 okt. 1967 (23, nr. 1): S.J.P. Bakker, Badhoevedorp
sep. 1971 (27, nr. 2): -
Plaats van Uitgave:
Amsterdam
Frequentie:
12x p/j
15 okt. 1947 (3, nr. 1): eerste en derde zaterdag van de maand
7 okt. 1959 (15, nr. 1): 24x p/j.
19 feb. 1970 (25, nr. 5): 1 x p/2,5 w
28 mrt. 1970 (25, nr. 7): 1 x p/3w
10 mei 1970 (25, nr. 8): 1 x p/w
15 juni 1970 (25, nr. 9): 1 x p/3w
10 juli 1970 (25, nr. 10): 12x p/j
27 aug. 1973 (29, introductienummer): 1 x p/3w
Omvang:
I
15 mrt. 1951 (6, nr. 4): II
nov. 1953 (9, nr. 1): I
23 nov. 1960 (16, nr. 1): II;
Formaat:
15 juni 1947 (1, nr. 19 en 20): B
15 okt. 1947 (3, nr. 1): C
19 feb. 1957 (12, nr. 6): D
1 aug. 1960 (15, nr. 16): C
sep. 1971 (27, nr. 2): B
27 aug. 1973 (29, introductienummer): D
Oplage:
27 aug. 1973 (29, introductienummer): 8.000 
17 sep. 1973 (29, nr. 1): 5.000
Prijzen:
15 okt. 1947 (3, nr. 1): ƒ2,50 p/j. (voor studenten aan de VU), ƒ4,50 p/j (voor anderen)
10 jan. 1958 (13, nr. 5): ƒ4,00 p/j (reünisten VU)
7 dec. 1960 (16, nr. 2): ƒ5,00 p/j
13 feb. 1964 (19, nr. 8): ƒ7,50 p/j
27 aug. 1973 (29, introductienummer): ƒ10,00 p/j.
Foto's:
ja
Tekeningen:
ja
Redactie:
C. Klapwijk (eindredacteur): 15 juni 1947-15 mei 1948 (1, nr. 19 en 20-3, nr. 7)
G.G. Besijn: 15 juni 1947-15 juni 1947 (1, nr. 19 en 20-1, nr. 19 en 20)
H. Sietsma: 15 juni 1947-15 mei 1948 (1, nr. 19 en 20-3, nr. 7)
J.E. Rijnsdorp: 15 juni 1947-15 juni 1947 (1, nr. 19 en 20-1, nr. 19 en 20)
M.H. Schenkeveldt: 15 okt. 1947-15 mei 1948 (3, nr. 4-3, nr. 7)
J. Brinkert: 15 okt. 1947-15 mei 1948 (3, nr. 4-3, nr. 7)
A. Polman: 15 mrt. 1951-feb. 1952 (6, nr. 4-7, nr. 3)
J. Vreugdenhil: 15 mrt. 1951-22 okt. 1951 (6, nr. 4-7, nr. 1)
H.J. Hommes: 15 mrt. 1951-22 okt. 1951 (6, nr. 4-7, nr. 1)
H. Langman: 15 mrt. 1951-feb. 1952 (6, nr. 4-7, nr. 1)
A. Schippers: 15 mrt. 1951-22 okt. 1951 (6, nr. 4-7, nr. 1)
W.E. Steunenberg (eindredacteur): 15 mrt. 1951-22 okt. 1951 (6, nr. 4-7, nr. 1)
H. de Visser: 22 okt. 1951-feb.1952 (7, nr. 1-7, nr. 3)
T.J. Vos: feb. 1952-feb. 1952 (7, nr. 3-7, nr. 3)
J.G. Breekveldt: feb. 1952-feb. 1952 (7, nr. 3-7, nr. 3)
C.G. Mak: feb. 1952-feb. 1952 (7, nr. 3-7, nr. 3)
D. Gilhuis: nov. 1953-nov. 1954 (9, nr. 1-10, nr. 1)
M.B. Slingenberg: nov. 1953-nov. 1954 (9, nr. 1-10, nr. 1)
A.Y. Berkouwer: nov. 1953-juni 1955 (9, nr. 1-10, nr. 6)
R.Ch. Noya: nov. 1953-nov. 1954 (9, nr. 1-10, nr. 1)
W. Kassies (hoofdredacteur): nov. 1953-juni 1955 (9, nr. 1-10, nr. 6)
G.W. Hamer: nov. 1954-juni 1955 (10, nr. 1-10, nr. 6)
J. Phaff: nov. 1954-juni 1955 (10, nr. 1-10, nr. 6)
A.W. Brenning: nov. 1955-10 nov. 1956 (11, nr. 1-12, nr. 2)
W.F.G. Breekveldt (hoofdredacteur): nov. 1955 (11, nr. 1)
W.F.G. Breekveldt (eindredacteur): feb. 1956-23 mrt. 1957 (11, nr. 2-12, nr. 7)
W.F.G. Breekveldt: 16 apr. 1957-10 jan. 1958 (12, nr. 8-13, nr. 5)
Th. de Boer (hoofdredactie): feb. 1956-22 feb. 1958 (11, nr. 2-13, nr. 7)
W.H. Heemskerk: feb. 1956-23 mrt. 1957 (11, nr. 2-12, nr. 7) en 1 feb. 1958-6 juni 1958 (13, nr. 6-13, nr. 12)
W.H. Heemskerk (eindredacteur): 16 apr. 1957-10 jan. 1958 (12, nr. 8-13, nr. 5)
A.C. Mobach: 18 mei 1956-20 juni 1957 (11, nr. 5-12, nr. 9)
S. Langbroek: 5 dec. 1956-15 mrt. 1958 (12, nr. 4-13, nr. 6)
W.S.M. Bos: 5 dec. 1956-18 dec. 1958 (12, nr. 4-14, nr. 3)
P.J. Scheele: 16 apr. 1957 (12, nr. 8)
K.J. Kraan: 20 juni 1957-21 okt. 1959 (12, nr. 9-15, nr. 2)
D.J. Heslinga: 20 juni 1957-10 jan. 1958 (12, nr. 9-13, nr. 5) en 7 mrt. 1959-4 nov. 1959 (14, nr. 5-15, nr. 3)
D.J. Heslinga (eindredacteur): 1 feb. 1958-6 feb. 1959 (13, nr. 6-14, nr. 4)
J.H. Mak: 15 nov. 1957-11 feb. 1960 (13, nr. 2-15, nr. 8)
M.H. van Es: 3 mei 1958-18 dec. 1958 (13, nr. 11-14, nr. 3)
J. Sizoo (eindredacteur): 7 mrt. 1959-6 juni 1959 (14, nr. 5-14, nr. 8)
J. Sizoo: 7 okt. 1959-2 dec. 1959 (15, nr. 1-15, nr. 5) en 27 sep. 1961-8 mrt. 1962 (17, nr. 1-17, nr. 10)
J. Sizoo (hoofdredacteur): 23 nov. 1960-23 juni 1961 (16, nr. 1-16, nr. 12)
G.K. van Andel: 24 mrt. 1959-23 mrt. 1960 (14, nr. 6-15, nr. 11) en 27 apr. 1960-25 mei 1960 (15, nr. 13-15, nr. 15)
N.A. Schuman (eindredacteur): 7 okt. 1959-2 dec. 1959 (15, nr. 1-15, nr. 5)
N.A. Schuman: 31 dec. 1959-11 okt. 1962 (15, nr. 6-18, nr. 2)
N. van Loon: 21 okt. 1959-23 mrt. 1960 (15, nr. 2-15, nr. 11) en 27 apr. 1960-11 mei 1960 (15, nr. 13-15, nr. 14)

L. Manneke (secretaris): 31 dec. 1959-25 mei 1960 (15, nr. 6-15, nr. 15)
L. Manneke: 27 sep. 1962-13 mei 1963 (18, nr. 1-18, nr. 14)
L. Frijda: 11 feb. 1960 (15, nr. 8), 27 apr. 1960-25 mei 1960 (15, nr. 13-15, nr. 15), 27 sep. 1961-28 juni 1962 (17, nr. 1-17, nr. 16) en 26 sep. 1963-24 okt. 1963 (19, nr. 1-19, nr. 3)
L. Frijda (hoofdredacteur): 27 sep. 1962-1 juli 1963 (18, nr. 1-18, nr. 17)
H.P. Aangeenbrug (hoofdredacteur): 1 apr. 1960 (15, nr. 12)
P. Aalbregt: 1 apr. 1960 (15, nr. 12)
H.F. Aay: 1 apr. 1960 (15, nr. 12)
M. Abma: 1 apr. 1960 (15, nr. 12)
K. Abrahams: 1 apr. 1960 (15, nr. 12)
R.L.K. Fokkema: 27 apr. 1960-23 juni 1961 (15, nr. 13-16, nr. 12) en 27 sep. 1962-11 feb. 1963 (18, nr. 1-18, nr. 8)
R.L.K. Fokkema (hoofdredacteur): 27 sep. 1961-28 juni 1962 (17, nr. 1-17, nr. 16)
P.J. Hellmann: 23 nov. 1960-21 nov. 1962 (16, nr. 1-18 nr. 5)
A.C. Douwes (secretaris): 23 nov. 1960-23 juni 1961 (16, nr. 1-16, nr. 12)
M. de Priester: 27 sep. 1961-13 okt. 1961 (17, nr. 1-17, nr. 2)
M. Ferwerda: 13 dec. 1962-7 nov. 1963 (18, nr. 6-19, nr. 4)
J.P. Sizoo: 24 jan. 1963-1 okt. 1965 (18, nr. 7-21, nr. 1)
W.J. van Bennekom: 11 feb. 1963-1 juli 1963 (18, nr. 8-18, nr. 17) en 4 juni 1964-9 okt. 1964 (19, nr. 13-20, nr. 2)
W.J. van Bennekom (hoofdredacteur): 26 sep. 1963-23 mrt. 1964 (19, nr.1-19, nr. 11)
M. Schouten: 22 mei 1963-22 okt. 1965 (18, nr. 15-21, nr. 2)
J. de Vries (secretaris): 26 sep. 1963-25 sep. 1964 (19, nr.1-20, nr. 1)
K. Koster: 21 nov. 1963-22 okt. 1965 (19, nr. 5-21, nr. 2)
J.D.F. van Halsema: 6 mrt. 1964-17 juni 1966 (19, nr. 10-21, nr. 13)
F.W. Ricke (secretaris): 9 okt. 1964-1 okt. 1965 (20, nr. 2-21, nr. 1)
J. de Vries: 6 nov. 1964-3 dec. 1965 (20, nr. 4-21, nr. 5)
S. Vuijsje-Gogol: 19 feb. 1965-17 juni 1966 (20, nr. 9-21, nr. 13)
J. Oranje: 18 juni 1965-17 juni 1966 (20, nr. 15-21, nr. 13)
H. Verkuyl (secretaris): 22 okt. 1965-17 juni 1966 (21, nr. 2-21, nr. 13)
W. de Kler: 21 okt. 1966-6 okt. 1967 (22, nr. 1-23, nr. 1)
G.L. Mak: 21 okt. 1966-28 juni 1969 (22, nr. 1-24, nr. 13)
T. Reinsma: 21 okt. 1966-23 dec. 1966 (22, nr. 1-22, nr. 4)
A.E. Pijpers (secretaris): 21 okt. 1966-6 okt. 1967 (22, nr. 1-23, nr. 1)
A.E. Pijpers: 8 dec. 1967-28 juni 1969 (23, nr. 2-24, nr. 13)
R.C. Boon (secretaris): 8 dec. 1967-15 feb. 1968 (23, nr. 2-23, nr. 5)
R.C. Boon: 9 mrt. 1968-15 dec. 1969 (23, nr. 6-25, nr. 3)
G. v. Willigenburg (secretaris): 9 mrt. 1968 (23, nr. 6)
P.J. Smids: 5 okt. 1968-15 dec. 1969 (24, nr. 1-25, nr. 3)
F.H. Koers: 2 nov. 1968-15 dec. 1969 (24, nr. 3-25, nr. 3)
H.F.J. Goeting (secretaris): 31 jan. 1969-28 juni 1969 (24, nr. 7-24, nr. 13)
W.P. Fijn van Draat: (secretaris): 25 okt. 1969 (25, nr. 1)
P. Fijn van Draat: okt. 1970-jan. 1971 (26, nr. 1-26, nr. 5)
W. Wester: 15 juni 1970-feb. 1971 (25, nr. 9-26, nr. 6)
G. Feenstra: 15 juni 1970 (25, nr. 9)
okt. 1970-okt. 1972 (26, nr. 1-28, nr. 3)
A. Benschop: 10 juli 1970-feb. 1971 (25, nr. 10-26, nr. 6)
J. Besteman: okt. 1970-nov. 1971 (26, nr. 1-27, nr. 4)
E. Mulder: okt. 1970 (26, nr. 1)
D. Hartkamp: nov. 1970-juni 1971 (26, nr. 2-26, nr. 10)
G. Drewes (secretaris): dec. 1970-jan. 1971 (26, nr. 3-26, nr. 5)
A. van Genderen (secretaris): feb. 1971-mrt. 1972 (26, nr. 6-27, nr. 9) en aug. 1972-okt. 1972 (28, nr. 1-28, nr. 3)
T. Kee: sep. 1971-apr./mei 1972 (27, nr. 2-27, nr. 10)
P. Metselaar: sep. 1971-nov. 1971 (27, nr. 2-27, nr. 5)
A. Verhagen: sep. 1971-17 jan. 1974 (27, nr.2-29, nr. 7)
J. Maas: juni 1972-okt. 1972 (27, nr. 11-28, nr. 3)
J. Klöser (secretaris): juni 1972-aug. 1972 (27, nr. 11-28, nr. 1)
P. van Deutekom: okt. 1972-17 jan. 1973 (28, nr. 3-29, nr. 7)
A. v.d. Meijden: okt. 1972-22 apr. 1974 (28, nr. 3-29, nr. 10)
D. Bos (secretaris): nov. 1972-22 apr. 1974 (28, nr. 4A-29, nr. 10)
F. Woltring: jan. 1973-27 aug. 1973 (28, nr. 6-29, introductienummer)
T. de Rijk: 8 okt. 1973-19 dec. 1975 (29, nr. 2-31, nr. 4)
B. van Lammeren: 8 okt. 1973-19 dec. 1975 (29, nr. 2-31, nr. 4)
J. de Graaf: 8 okt. 1973-24 aug. 1976 (29, nr. 2-32, nr. 1)
L. Heijligers (secretaris): 17 dec. 1973-22 apr. 1974 (29, nr. 6-29, nr. 10)
H. Schumacher: 27 sep. 1974-24 aug. 1976 (30, nr. 1-32, nr. 1)
K. Sluijs: 27 sep. 1974-24 aug. 1976 (30, nr. 1-32, nr. 1)
Q. Meijer: 27 sep. 1974-24 aug. 1976 (30, nr. 1-32, nr. 1)
L. van Duin: mei 1975-20 juni 1976 (30, nr. 10-30, nr. 11)
R. Esselink: 23 okt. 1975-24 aug. 1976 (31, nr. 2-32, nr. 1)
R. van der Hoek: 27 jan. 1976-23 feb. 1977 (31, nr. 5-32, nr. 7)
J. van den Akker: 27 jan. 1976-24 nov. 1976 (51, nr. 5-32, nr. 4)
M. Onrust: 23 sep. 1976-4 dec. 1978 (32, nr. 2-34, nr. 5)
J. Tanja: 23 sep. 1976-23 okt. 1978 (32, nr. 2-34, nr. 1)
F. van der Leeuw: 23 sep. 1976-23 okt. 1978 (32, nr. 2-34, nr. 1)
S. Steinmetz: 24 nov.. 1976-4 dec. 1978 (32, nr. 4-34, nr. 5)
J. van den Akker (hoofdredacteur): 21 dec. 1976-1 feb. 1978 (32, nr. 5-33, nr. 6)
K. de Jong (secretaris): 21 dec. 1976-23 okt. 1978 (32, nr. 5-34, nr. 3)
E. de Kam (Foto's): 21 dec. 1976-25 aug. 1980 (32, nr. 5-36, nr. 1)
P. Koopman: 21 dec. 1976-4 dec. 1978 (32, nr. 5-34, nr. 5)
K. van Urk: 21 dec. 1976-9 dec. 1980 (32, nr. 5-35, nr. 7)
J. de Jong: 22 mrt. 1977-4 dec. 1978 (32, nr. 8-34, nr. 5)
L. Hupe: 30 sep. 1977-12 sep. 1979 (33, nr. 22)
M. van Putten : 15 dec. 1977-13 sep. 1979 (33, nr. 5-35, nr. 2)
R. Zijlstra : 15 dec. 1977-pasen 1978 (33, nr. 5-33, nr. 8)
S. Brouwer (secretaris): 23 nov. 1978-25 aug. 1980 (34, nr. 4-36, nr. 1)
H. Smeenk: 23 nov. 1978-21 aug. 1979 (34, nr. 4-35, nr. 1)
M. Sleutjes: 14 dec. 1978-25 aug. 1980 (34, nr. 5-36, nr. 1)
Rob Mioch: 8 okt. 1979-18 sep. 1980 (35, nr. 2-36, nr. 2)
L. Endedijk: 15 jan. 1980-12 dec. 1980 (35, nr. 6-36, nr. 5)
Kamps: 15 jan. 1980-11 apr. 1980 (35, nr. 6-35, nr. 9)
J. Nobel: 15 jan. 1980-feb. 1981 (35, nr. 6-36, nr. 6)
H. Prast: 15 jan. 1980-dec. 1981 (35, nr. 6-37, nr. 2)
H. Stolk: 15 jan. 1980-10 nov. 1980 (35, nr. 6-36, nr. 4)
T. Williams: 15 jan. 1980-feb. 1982 (35, nr. 6-37, nr. 4)
M. Zwankhuizen: 15 jan. 1980-feb. 1982 (35, nr. 6-37, nr. 4)
B. den Hollander (Foto's): 11 mrt. 1980-feb. 1982 (35, nr. 8-37, nr. 4)
L. Croles: 15 mei 1980-25 aug. 1980 (35, nr. 10-36, nr. 1)
J. van Rossen: 15 mei 1980-aug. 1981 (35, nr. 10-37, nr. 1)
K. de Jong: 25 aug. 1980 (36, nr. 1)
H. Kroon: 25 aug. 1980 (36, nr. 1)
F. Dijs: 12 juni 1980 (35, nr. 11)
M. de Hoog: 12 juni 1980-25 aug. 1980 (35, nr. 11-36, nr. 1)
E. van Wijk: 18 sep. 1980 (36, nr. 2)
C. van Dullemen: 10 nov. 1980-feb. 1982 (35, nr. 11-37, nr. 4)
J. Paardekoper: 10 nov. 1980 (36, nr. 4)
F. Reitsma: 10 nov. 1980-feb. 1982 (36, nr. 4-37, nr. 4)
A. Dronkert: 12 dec. 1980 (36, nr. 5)
M. van Harten: 12 dec. 1980 (36, nr. 5)
P. Ruijgers: 12 dec. 1980 (36, nr. 5)
A. Vos: 12 dec. 1980 (36, nr. 5)
K. Kalkman: feb. 1981 (36, nr. 6)
G.J. Lankhorst: feb. 1981 (36, nr. 6)
H. von Meijenfeldt: feb. 1981 (36, nr. 6)
H. de Vries: feb. 1981 (36, nr. 6)
P. Koopman: mrt. 1981-apr. 1981 (36, nr. 7-36, nr. 8)
E. ten Hulsen: mrt. 1981-mei. 1981 (36, nr. 7-36, nr. 9)
M. Henneman: mrt. 1981 (36, nr. 7)
M. Koot: mrt. 1981 (36, nr. 7)
G. Oostindie: mrt. 1981 (36, nr. 7) en juni 1981 (36, nr. 10)
R. Andeweg: apr. 1981 (36, nr. 8)
G. de Boer: apr. 1981 (36, nr. 8)
F. Debets: apr. 1981-dec. 1981 (36, nr. 8-37, nr. 2)
H.J. Prast: apr. 1981-dec. 1981 (36, nr. 8-37, nr. 2)
R. Ruben: mei 1981 (36, nr. 9)
S. Hoitinga: mei 1981-feb. 1982 (36, nr. 9-37, nr. 4)
M. de Waal: dec. 1981-feb. 1982 (37, nr. 2-37, nr. 4)
H. Kepel: dec. 1981-feb. 1982 (37, nr. 2-37, nr. 4)
M. Langman: dec. 1981-feb. 1982 (37, nr. 2-37, nr. 4)
H. de Vries: dec. 1981 (37, nr. 2)
H. van der Veen: jan. 1982-feb. 1982 (37, nr. 3-37, nr. 4)
E. Visser: jan. 1982-feb. 1982 (37, nr. 3-37, nr. 4)
H. Olijhoek: feb. 1982 (37, nr. 4)
M. Snelleman: feb. 1982 (37, nr. 4)
de functies van secretaris, eindredacteur en hoofdredacteur worden in het blad soms vermeld en zijn hier meestal weggelaten
Medewerkers:
van vaste medewerkers is geen sprake
velen, ook redactieleden, leverden van tijd tot tijd een bijdrage
Speciale nummers:
22 mrt. 1956 (11, nr. 3): Rapport over enquête naar de sociale omstandigheden van de studenten aan de VU
juni/juli 1971 (26, nr. 11): Special Posthumus (uitgave van het SRVU-bestuur)
okt. 1980: 100 jaar VU (formaat E)
Bibliografische gegevens:
niet verder verschenen-
Autopsie:
VUA: 1946-22 apr. 1974 (1, nr. 1-29, nr. 10)
UvA : 17 sep. 1973-feb. 1982 (29, nr. 1-37, nr. 4)
Achtergrond:
VUA
Literatuur:
-
Vindplaats:
-